Dekan'ın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler,
 
2016-2017 Öğretim Yılı, toplumsal çalkantılarla dolu bir yaz döneminin ardından kendi olağan yapısına dönme hazırlıkları içinde başlamış oldu.  Yeni öğretim yılının, toplumsal barışın sağlandığı bir huzur ve başarılarla dolu bir eğitim ve öğretim yılı olmasını dileyelim.
 
Değerli Meslektaşlarım,
 
Eğitim-öğretim faaliyetlerinin temeli öğrencidir. Meslek ahlakımız, bilgimiz ve deneyimlerimizle; eğitilen genç kuşakları merkeze koyan eğitim anlayışımızla, öncelikli olarak öğrencilerimizin nasıl harekete geçirileceği, neler yapılırsa daha başarılı olacakları, birer öğretim elemanı olarak, temel sorumluluklarımızdır. Her bir öğretim elemanının kendi aile bireylerinin eğitilmelerindeki beklentileri gibi, kendi öğrencilerinin ve onlardan sorumlu olanlarının da beklentileri olduğu öncelikle hatırlanmalıdır.
 
Değişen dünya düzeni içinde, yeni arayışlar, yeni yöntemler tarafımızdan takip edilerek sorumlusu olduğumuz eğitim kuşaklarının, mevcut gelişmelere uygun bilgi birikimine sahip olabilmeleri yönünde çaba harcanacağına inanıyorum. Genç kuşakların doğru güdülenmiş olmaları,  içinde yaşadığımız toplumun olumlu yönde gelişmesine alt yapı hazırlayacaktır.
 
Bizler, çeşitli özverilerle desteklenerek birimimize gönderilen kuşakların en iyi şartlarda yetişmelerinden sorumluyuz. Öncelikle bu bakış açısının gözetilerek zamanımızı daha verimli, daha etkin kullanıp en üst seviyede başarının elde edilmesine odaklanalım.
 
Sevgili Öğrenciler,
 
Yaşam boyu öğrenme bilincine ulaşmış bireyler olarak yoğunluklu öğrenme çağınızın en hareketli aşamasındasınız. Bu döneminiz kendi geleceğinizi hazırlamak için belki de son aşama olacaktır. Kendinizi, biriminizin sizin için hazırladığı imkanlardan en üst seviyede yararlanmaya hazırlamanın, daha akıllıca bir değerlendirme olacağı inkar edilemez. Daha etkin, daha verimli bir döneme kendinizi hazırlayacağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Sizler ulusumuzun ve insanlığın geleceğisiniz. Birlikte oluşturacağımız bilgi birikimi ve özgüven duygusu dünyayı aydınlık geleceğe taşıyacaktır. Dünyanın ve halkların daha mutlu, daha özgür düşünceli, daha başarılı olabilmelerinin garantisi sizlersiniz.
 
Her yeni başlangıç, planlama ve hazırlık döneminde gerekli olan çaba, istek ve heyecanı içimizde sürekli canlı tutma arzusuyla, değerli meslektaşlarımıza, çalışanlarımıza ve sevgili öğrencilerimize yıl boyu başarılar diliyorum.