ÜNİVERSİTEMİZ 10. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNDE FAKÜLTEMİZİN BAŞARILARI

21 Mar

Kurulduğu 17 Mart 2006 tarihinden itibaren verdiği nitelikli eğitimle İlimizin, Bölgemizin ve Ülkemizin kalkınmasına öncülük eden; çağdaş, demokratik, milli, manevi ve etik değerleri özümsemiş, erdemli bilim, meslek, sanat insanları ve liderler yetiştirme misyonuyla hızla büyüyen Üniversitemiz, 10. Kuruluş Yıldönümünü coşkuyla kutlandı.
Etkinlikler kapsamında Üniversitemizin gelişmesine yönelik katkıları nedeniyle akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin başarı belgelerinin ve ödüllerinin verildiği programda birim başarı ödülünde, Fakültemiz Fizik Bölümü birinci, Kimya Bölümü ikinci sırada yer almıştır. Ödülleri Fizik Bölümü adına  Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuz KÖYSAL ve Kimya Bölümü adına bölüm başkanı Prof. Dr. H.İbrahim UĞRAŞ almıştır.  Yayın başarı ödülünü Fizik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Muharrem GÖKÇEN alırken, Atıf başarı ödülünü Matematik bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. M.Zeki SARIKAYA almıştır.
10 yıl etkinlikleri kapsamında birimimizden birçok öğretim üyesi yayın başarı ödülü alırken, profesörlüğe ve doçentliğe yeni atananlar ile göreve yeni başlayan öğretim üyelerimize cübbeleri giydirilmiştir.